Jak na podnětné prostředí doma a "vlastní" hračky pro svobodnou hru vašich dětí - Seminář o šťastném a spokojeném (pochopeném) dítěti

Termíny: Úterý, 6. prosince, Sobota, 21. ledna a Čtvrtek, 26. ledna - tyto semináře se již uskutečnily.

Nové termíny již brzy zveřejníme. 

V případě, že Vám nabídnuté termíny nevyhovují, zanechte, prosím, svůj kontakt přes formulář níže a my Vás kontaktujeme jakmile nové termíny vypíšeme. 

Místo konání: Praha 7, Letná

Přítomnost dětí na semináři:  Sobotní semináře se konájí bez dětí. Semináře v pracovní den se konají za přítomností dětí. 

Cena: 500 Kč/570 Kč (vyšší kurzovné platí pro seminář s dětmi z důvodu kapacity a dostupnosti vhodného prostoru pro pobyt malých dětí)


*  Seminář je určen maminkám menších i větších dětí. Získáte  množství inspirace jak trávit čas s děmi, který je bude skutečně bavit

Chcete žasnout nad fantazií svých dětí? Zastavte se na chvíli s námi. Zamyslíme se, co děti ke hře a rozvoji potřebují. S čím si děti hrají. Kolik prostoru a času mají děti obvykle pro sebe a kolik ho skutečně potřebují.

Objevíte, že vytvořit doma podnětné prostředí je jednodušší, než si myslíte,

Objevíte, že čím jednoduší hračky děti mají, tím různorodější a složitější hry mohou vytvořit,

Objevíte, že místo nákupu hromady hraček, můžete s dětmi vyrábět,

Objevíte, že svobodná hra vyžaduje od rodiče změnu role.

***

Odnesete si motivaci a návody ke změně svého přístupu, ne dětí

Odnesete si nápady na úpravu prostoru i času

Odnesete si startéry her a příklady tvoření s dětmi

Odnesete si zdroje, kde hledat další inspiraci a podporu.

Tento seminář je určen maminkám těch nejmenších i větších dětí – pro každou je připraveno dost inspirace a praktických informaci. 


O Lektorce

Jsem Justina Danišová, lektorka tohoto semináře. Jsem máma čtyř dětí a iniciátorka projektu „Svobodná hra“ (více také na svobodnahra.cz). Ráda trávím čas ve společnosti svých dětí.  Mohu s nadšením i rozčílením sledovat od rána do noci svobodnou hru svých dětí.

Nebylo to tak hned od začátku. Na startu své rodičovské cesty jsem byla přesvědčena, že musím vychovávat děti dle očekávání společnosti, rodiny i sousedů. Že musím děti vychovávat – měnit.  Moje děti mě naučily, že tudy cesta nevede. A tak jsem začala hledat. Nejdříve jsem si myslela, že jediné co musím, je zařídit, aby děti byly spokojené. Ani to však nebylo ono. Hledala jsem dál. Pak se to stalo. Měla jsem venčení dětí na hřišti. Hračky a knihy doma přetékaly. A tak jsme změnili na chvíli prostředí. Najednou stačilo jen se dívat. Když jsem uvolnila dětem prostor i čas, uvolnily se i ony samy.

Ta cesta byla nutná. Dnes si myslím, že nejvíc jsem se musela změnit já. Potom jsem dokázala změnit svůj postoj k dětem i prostředí, ve kterém vyrůstají. Dnes vím, že:

-       děti nemusí být stále spokojené

-       když řeším problémy za ně, není to ono

-       děti potřebují víc volný prostor než kupu hraček

-       den je klidnější, když mají děti čas pro svou svobodnou hru

Přijměte pozvání a přijďte se inspirovat, jak pro děti rozvíjet svobodný prostor a čas.