Sedím, lezu, běhám a řídím odrážedlo! - Seminář o psychomotorickém vývoji dítěte ve věku 0-3 let

Termíny:  Sobota, 3. prosince (9.30-12.00). Tento seminář se již uskutečnil.

Nový termín vypíšeme v nejbližší době. 

Svůj zájem o tento seminář můžete projevit již teď vyplněním kontaktního formuláře níže. Ozveme se Vám jakmile nový termín vypíšeme. 

Místo konání: Praha 7, Letná

Přítomnost dětí na semináři: Děti jsou na semináři vítány a jejích přítomnost je vhodná protože seminář poskytuje možnost  osobní konzultace v průběhu celého semináře. Prostor, kde se seminář koná je na přítomnost dětí upraven. 

Cena: 600 Kč


Pohyb nás provází celým životem a jeho vývoj začíná u každého dítěte ještě před jeho narozením. V této fázi jsou však naše možnosti pozorování a ovlivňování vývoje minimální.

V prvních letech života našeho dítěte však můžeme pro podporu jeho správného psychomotorického vývoje udělat mnoho. Každé dítě se začne otáčet, stavět, sedět a skákat v jiném věku, protože má svůj jedinečný genetický program. S dostatkem znalostí a správným pozorováním dítěte a jeho pohybu ovšem dokážete včas odhalit odchylky a předejít tak porušení rovnováhy v dětském organismu, která je tolik důležitá pro jeho další vývoj.

Protože mámy většinou tráví se svým dítětem nejvíce času v prvních letech jeho života, jsou to právě ony, kdo tyto znalosti potřebuje nejvíce.

Od maminek z našeho okolí se často doslýcháme, že jejich návštěvy fyzioterapeuta často končí doporučením Vojtové metody. Tu maminky často odmítají praktikovat, protože cítí, že pro děti je nepohodlná a často u ní i pláčou. Dozvíte se kdy je tato metoda vhodná a i jaké jiné možnosti existují. 

Paní Jana Vadasová, zkušená fyzioterapeutka, Vás provede pohybovým vývojem dítěte od narození do třech let. Dozvíte se o automatickém průběhu vývoje, meznících ve vývoji i individualitě. Co můžete jako máma sama sledovat a korigovat a kdy je naopak vhodné situaci konzultovat s odborníkem.

Názorně se naučíte jaká cvičení a hry jsou vhodné pro děti v jednotlivých etapách vývoje pro podporu jeho správného psychomotorického vývoje.

Seminář také nabídne dostatek prostoru pro Vaše dotazy a případné konzultace.

 

O Lektorce

 Jana Vadasová s vnučkou

Jana Vadasová s vnučkou

Jana Vadasová je fyzioterapeutka s třicetiletou praxí v oboru dětské rehabilitace. Paní Jana vyrůstala ve sportovní rodině a celý život se zajímá o pohyb a sport. Závodila v atletice a v Praze založila dětský oddíl Sportík. Je matkou dvou dětí a babičkou 3 vnoučat (čtvrté je na cestě..). V posledních letech paní Vadasová závodně sportovala se svým psem. Miluje dlouhé procházky.