Seminář o dětské noze a dětské obuvi - Správnou chůzí ke zdravému tělu

Termíny: Čtvrtek, 1. prosince (10.00-12.00). Tento seminář se již uskutečnil.

Nové termíny již brzy vypíšeme.

Svůj zájem o tento seminář můžete projevit již teď vyplněním kontaktního formuláře níže,  budeme Vás kontaktovat jakmile nové termíny vypíšeme. 

Místo konání: Praha 7, Letná

Přítomnost dětí na semináři: Děti jsou na semináři vítány a jejích přítomnost je vhodná protože seminář poskytuje možnost  osobní konzultace v průběhu celého semináře. Prostor kde se seminář koná je na přítomnost dětí upraven. 

Cena: 600 Kč


* Tento seminář se koná s dětmi a umožňuje osobní konzultaci během semináře

Nohy nás nosí celý život. Denně ujdeme průměrně 7 500 kroků, za život zhruba 30 tisíc kilometrů. Současné statistiky uvádějí, že 85 % prvňáčků nastupuje do školy s abnormalitou nohy. Přitom většina těchto dětí se narodí se zcela zdravými chodidly. 

Co se tedy děje s naší nohou v prvních letech života? Jaká rozhodnutí ovlivňují její vývoj, a co mohou rodiče udělat pro zdravé nohy svých dětí? 

Seminář fyzioterapeuta Lukáše Klimpery vám odpoví na tyto a další otázky. Lukáš nás seznámí s anatomií dětské nožky a vývojem její klenby v průběhu prvních let života. Dozvíte se, jaké boty jsou v této fázi potřebné a vhodné, probereme pro a proti běhání naboso i tzv. barefoot obuv. Naučíte se dětskou nohu správně změřit. Navíc si vyzkoušíte cvičení na podporu zdravého vývoje nožní klenby. 

Seminář je praktický, bude se věnovat především tělu, jeho fungování a správnému zacházení s ním. Budete se moct zeptat na vše potřebné, abyste se o nohy svých dětí uměly správně postarat.


O Lektorovi

Lukáš Klimpera je povoláním fyzioterapeut. Jeho profesním zájmem se staly lidské nohy a s tím související vhodná obuv, která podporuje přirozenou funkci pohybového aparátu. Lukáš je zakladatelem společnosti Ahinsa Shoes, která vyrábí minimalistickou obuv. Na otázku, na co se můžete těšit na jeho kurzu, nám odpovídá: „Především objevíte, jak lidské tělo co nejméně omezovat a dovolit mu, aby fungovalo co nejspontánněji.“