Čmárání, kreslení, psaní - seminář o vývoji a rozvoji těchto dovedností u dítěte ve věku 2-6 let

Termíny:  Tento seminář právě připravujeme, termíny vypíšeme během února.

V případě, že máte o tento seminář zájem, zanechte, prosím, svůj kontakt přes formulář níže a my Vás kontaktujeme jakmile nový termín vypíšeme. 

Místo konání: Brno, Centrum Lemur (www.lemur-centrum.cz)

Přítomnost dětí na semináři: Tento seminář se koná bez dětí - téma semináře vyžaduje z Vaší strany velkou pozornost a koncentraci. Seminář se však koná v prostorách s dětskou hernou takže je možné zajistit za poplatek hlídání nebo využít hernu v případě, že budete mít na semináři doprovod pro dítě. 

Cena: 400 Kč


* Seminář je určen rodičům dětí  ve věku  2 -6 let

Všichni se těšíme na první výtvarná díla našich dětí, často je schováváme do galerie jejich "poprvé". A co teprve když si obrázek umí i podepsat. Pastelky i psací tabulky máme přichystané, ale co dělat, když se projeví nezájem? Na tomto semináři se dozvíme, jak děti motivovat a čím můžeme začátky kreslení a psaní podpořit. Jaké hry a formy můžeme zvolit, aby to bavilo děti i rodiče. Že je velká legrace kreslit klacíkem do písku, trhat či mačkat papír a to vše se počítá - navíc, jsou to příklady činností, které skvělé připravuji dítě na psaní.  Že není potřeba se trápit nesprávným držením tužky a jak dítě povzbudit, aby ji drželo správně. To vše je stavění pevných základů, které nám v budoucnu mohou ušetřit nejen spoustu času při plnění domácích úkolů, ale také zvýší sebevědomí našeho dítěte, které si bude v této oblasti jistější. 

Seminář se věnuje tématu grafomotoriky. Pojem „Grafomotorika“ zní pro většinu rodičů poměrně složitě a setkávájí se s nim často až během prvních let školní docházky (nebo před nástupem do 1. t řídy), kdy například řeší otázky správného uchopení tužky a vlivu dalších faktorů na rozvoj psacích schopnosti.

Grafomotorika však označuje soubor dovedností, které jsou důležité pro děti ve věkovém rozmezí od přibližně 2 let, kdy dítě začíná „čmárát“, až po děti školního věku. Jsou to pohybové dovednosti v grafické oblasti zahrnující psaní a také kreslení, které psaní většinou předchází.

Seminářem vás provede zkušená pedagožka Mgr. Jiřina Bednářova.  

 

 

O Lektorce

Mgr. Jiřina Bednářová je speciální pedagog s téměř  třicetiletou praxí. Je autorkou velkého počtu metodik, pracovních listů a metodických materiálů pro děti předškolního a školního věku. Aktivně přednáší odborné veřejností.