Čmárání, kreslení, psaní - seminář o vývoji a rozvoji těchto dovedností u dítěte 

Termíny:  Nové termíny tohoto semináře již brzy zveřejníme. 

V případě, že Vám nabídnutý termín nevyhovuje, zanechte, prosím, svůj kontakt přes formulář níže a my Vás kontaktujeme jakmile nový termín vypíšeme. 

Místo konání: Praha 7, Letná

Přítomnost dětí na semináři: Tento seminář se koná bez dětí - téma semináře vyžaduje z Vaší strany velkou pozornost a koncentraci. Proto se seminář koná o  víkendu - aby případné zajištění péče o dětí ve Vaší nepřítomnosti bylo snadnější.   

Cena: 1 050 Kč (toto kurzovné je za celodenní seminář)


* Seminář je určen maminkám dětí  ve věku  1.5-2  roky až 6 let

Začalo Vaše dítě brát do ruky tužku a zkoušet svoje první výtvory na papír (nebo i jiná místa ve vaší domácnosti :))? Nebo už dokonce obstojně maluje? Zajímá se Vaše dítě o písmenka a provádí první pokusy o jejich napsání, nebo už je dokonce v předškolním věku, kdy je příprava na skutečné psaní aktuální téma? V tom případě by Vás mohl zaujmout tento seminář pod vedením zkušené pedagožky Jiřiny Bednářové.

Seminář se věnuje tématu grafomotoriky. Pojem „Grafomotorika“ zní pro většinu rodičů poměrně složitě a setkávájí se s nim často až během prvních let školní docházky (nebo před nástupem do 1. Třídy), kdy například řeší otázky správného uchopení tužky a vlivu dalších faktorů na rozvoj psacích schopnosti.

Grafomotorika však označuje soubor dovedností, které jsou důležité pro děti ve věkovém rozmezí od přibližně 2 let, kdy dítě začíná „čmárát“, až po děti školního věku. Jsou to pohybové dovednosti v grafické oblasti zahrnující psaní a také kreslení, které psaní většinou předchází.

Seminář vás seznámí  s jednotlivými fázemi vývoje psacích dovedností a možnostmi stimulace dítěte ve věku 2-6 let. Seminář nabízí konkrétní materiály pro sledování vývoje dítěte a zároveň Vás navede k aktivitám, které Vám pomohou sledovat pokrok schopností a dovedností v oblastech zahrnujících mimo jiné jemnou motoriku, grafomotoriku a kresbu, myšlení a řeč, prostorovou a pravo-levou orientaci nebo vnimání času a časové seriality.

Věděli jste například, že běžné činnosti jako solení jídla nebo zamykání a odemykání zámku klíčem skvělé podporují grafomotorické schopnosti dítěte v každém věku? 

O Lektorce

Mgr. Jiřina Bednářová je speciální pedagog s téměř  třicetiletou praxí. Je autorkou velkého počtu metodik, pracovních listů a metodických materiálů pro děti předškolního a školního věku. Aktivně přednáší odborné veřejností.