Správná  strava jako základ zdraví - seminář o výživě dětí ve věku 0-6 let

Termíny:  Sobota, 14. ledna, Úterý, 31. ledna 2017 - tyto semináře se již uskutečnily.

Nový termín: Sobota, 4. března (9.30 - 12.00)

V případě, že Vám nabídnuté termíny nevyhovují, zanechte, prosím, svůj kontakt přes formulář níže a my Vás kontaktujeme jakmile nové termíny vypíšeme. 

Místo konání: Praha 7, Letná 

Přítomnost dětí na semináři:  Semináře v pracovní dny se konají s dětmi, sobotní semináře jsou bez dětí (semináře bez dětí jsou vždy o víkendu aby zajištění péče o dítě v době Vaší nepřítomnosti bylo snadnější). 

Cena: 550 Kč/ 630 Kč (vyšší kurzovné platí pro seminář s dětmi z důvodu kapacity a dostupnosti vhodného prostoru pro pobyt malých dětí)


* Tento seminář je určen maminkám dětí ve věku 0-6 let.

Má moje dítě dostatečný přísun tekutin? Mám kupovat potraviny jen a pouze v bio kvalitě? Co luštěniny, maso a tuky – jak je dítěti správně dávkovat? To jsou nejčastější otázky maminek malých dětí.

Tyhle otázky přicházejí většinou v období prvních příkrmů, ovšem správná strava je stejně důležitá i pro tříleté a starší děti. První roky života prochází dětský organismus zásadním vývojem, který je základem správného fungování po celý zbytek života. Aby jednotlivé etapy tohoto vývoje, jako například vývoj trávicího systému nebo vývoj imunity, probíhaly správně, vyžadují si určitý způsob stravování s ohledem na věk dítěte.

Protože téma dětské stravy je otázkou každodenního života, zařadili jsme tento nesmírně zajímavý a praktický seminář do programu Zimní Školy mámy.

Zkušená nutriční terapeutka Martina Daňková Vás provede vývojem stravovacích potřeb dětí od narození do 6 let. Získáte užitečné znalosti o vitamínech, minerálech a dalších složkách dětské potravy, včetně již zmiňovaných tucích, sacharidech a vláknině. Maminky „nejedlíků“ se mohou těšit na část věnované tzv. „super potravinám“ – v našem případě potravinám s vysokými nutričními hodnotami, které Vám pomohou dostat do Vašeho dítěte dostatek živin i přes menší množství snědeného jídla. Nevynecháme ani téma zdravého mlsání, kde se zaměříme na to jak zdravé mlsání správně aplikovat i doma.

Součástí semináře bude praktická část, kde si budete moct samy sestavit vyvážený jídelníček pro Vaše dítě – naučíme Vás jak takový jídelníček sestavit správně a takovým způsobem, že ho budete moci používat dnes, zítra i za rok.

 

 

O Lektorce

Mgr. Martina Daňková je klinický nutriční terapeut. Působí v dětské ambulanci 3. Interní kliniky, kde se věnuje problematice výživy dětí. K pacientům přistupuje zásadně individuálně s cílem najít vhodné řešení s přihlédutím na všeobecné zdravotní doporučení, moderní poznatky a životní styl daného dítěte a jeho rodiny. Říká, že rozhodnutí ve výživě dětí leží primárně na jeho rodičích a že zodpovědností nutričního terapeuta zůstává poskytnout kvalitní, relevantní a vyčerpávájící informace.